Ringleva veepumba hüdraulilised omadused

- 2021-04-01-


Ringlusvedeliku pump reaktsiooni, neeldumise, eraldamise ja neeldumisvedeliku regenereerimiseks seadmes viitab tsirkuleerivale veepumbale. Lisaks on ringlusveepumbal ka madala pea omadused.
Tsirkuleeriv veepump tegeleb peamiselt veega, nii et hüdrauliline tegur on tegur, mida tsirkuleeriv veepump peab arvestama. Siin on mõned tsirkuleeriva veepumba hüdraulilised nõuded.

Tsirkuleeriva veepumba voolukanal on lai, nii et suurte osakeste sujuvaks läbimiseks peab ringleva veepumba vooluvõimsus olema piisavalt tugev; tahkete sademete ja kanalite ummistumise vältimiseks tuleks läga voolukiirusel ringleva veepumba voolukanalis arvestada settimiskiirust; Tavaolukorras on tsirkuleeriva veepumba tiivik silindrikujuline ning tiivikul on eesmised ja tagumised labad, mis mängib rolli lekke vähendamisel ja aksiaalse jõu tasakaalustamisel; läga vooluomadusi tuleks eriliselt arvesse võtta ja nõgus kaare väljalaskeava tuleks kavandada, mis on mõeldud peamiselt pumba tiiviku ja tugeva kulumise korral kasutatava voldi väljalaskeava jaoks.

Hea arusaam ringleva veepumba hüdraulilistest omadustest, mis on tema tavapäraseks tööks suureks abiks, seega peaks operaator sellest piisavalt aru saama.