Kokkuvõte pumba määrimisest ja hooldamisest

- 2021-04-01-


1ã € Määrimismehhanism
Määrimine on määrdeaine lisamine kahe suhteliselt liikuva hõõrdepinna vahele, mis moodustab kahe hõõrdepinna vahele määrdekile. Kuiv hõõrdepind, millega vahetult kokku puututakse, eraldatakse ja kuiv hõõrdumine muutub määrdeainemolekulide vaheliseks hõõrdumiseks, et vähendada hõõrdumist, vähendada kulumist ja pikendada mehaaniliste seadmete kasutusiga.

1. Määrimine

(1) pärast hõõrdepindade vahelise määrimise kontrollimist on hõõrdetegur ja hõõrdetakistuspindade vaheline hõõrdetakistus hõõrdepindade vahelise määrimise olekuga erinev, kuna määrdeaine on kahe hõõrdepinna vahel ja kaks hõõrdepinda on eraldatud, mis muudab kuiva hõõrdumise muutuvad määrdeainete molekulide vaheliseks hõõrdumiseks.

(2) Põhjus, miks kulumismäärde vähendamine võib kulumist vähendada, on see, et määrimine võib vähendada hõõrdumist, vähendada hõõrdumist miinimumini ning vältida metallpinna allakukkumist ja rebenemist. Lisaks on vedela määrdeaine puhastusmõju efektiivne ka tolmu, metalli abrasiivide ja muude puhastusmasina hõõrdepinnal olevate lisandite korral ning samuti on kulumise ärahoidmise mõju väga tõhus.

(3) jahutusmasinate ja -seadmete töötamise ajal tuleb teha tööd, et ületada hõõrdumine igal hõõrdepinnal, ja kogu hõõrdumise ületamiseks kulunud töö on muundatud soojuseks. Tulemuseks on see, et hõõrdepinna temperatuur tõuseb, põhjustab metalli termilise deformatsiooni jõudmise metalli sulamistemperatuurini ja põhjustab hõõrdepinna haardumist. Määrdeaine on hea jahutusradiaator, see võib õigeaegselt soojust jahutuspinnale hajutada.

(4) vältimaks hõõrdepinna roostetamist erinevate masinate hõõrdepinnale, on vältimatu kokkupuude ümbritsevate keskkondadega, nagu õhk, veetilk, veeaur, söövitav gaas ja vedelik, tolm, oksiid jne, mis põhjustab roostet ja korrosiooni ja metallpinna kahjustused. (Tere tulemast pöörama tähelepanu wechatile: pumba ring) kui hõõrdepind on kaetud määrdeainega, võib see vältida selle põhjustatud korrosiooni.

(5) tihendusfunktsioonil, näiteks lipiididel, on isesulguv funktsioon, mis võib mitte ainult vältida määrdeaine kadu, vaid ka vältida vee lisandite sissetungimist. Kompressori silindril ja kolvil on kõrge tihendusaste ja neil on ka õli funktsioon. Hüdroülekandel kasutataval hüdroõlil on ka tihendusomadused.

(6) ülekandevõimsus, näiteks hüdrauliline ülekanne

(7) auto (mootorratta) vibratsiooni neelajat kasutatakse õlivibratsiooni neeldumiseks. Kolb liigub suletud vedelikusilindris üles ja alla. Silindris olev õli liigub vastu kolvi liikumissuunda ja voolab ühest otsast teise. Keha vibratsioon hajub vedeliku hõõrdumise tõttu.

2. Seadmete määrimise tähtsus

Seadmed on ettevõtte tootmise üks võtmetegureid. Selleks, et seadmed oleksid tehniliselt heas seisukorras, tuleb nende kasutamise ajal pöörata tähelepanu seadmete hooldusele ning määrida mõistlikult ja ideaalselt. Ainult sel viisil saab juhtida hõõrdumist, vähendada kulumist, vähendada ülekandemehhanismi energiatarbimist, pikendada seadmete eluiga, vähendada seadmete kahjustusi ja rikkeid ning vähendada hoolduskulusid. Seetõttu on seadmete määrimine otseselt seotud energia, materjalide ja tööjõu kokkuhoiuga, mehaaniliste toodete kvaliteedi, töökindluse, eluea ja ohutuse parandamisega ning suurema materiaalse rikkuse loomisega.

Ühe statistika kohaselt moodustab üle 1/3 maailma energiast mehaanilise energiaülekande käigus erinevates vormides hõõrdekadu.

3. Seadmete puhastamise ja õlivahetuse põhjus

Määrdeõli (rasva) kuumutatakse kasutamise ajal mehaanilise hõõrdumise, segamise ja mehaanilise nihke tõttu ning ümbritseva keskkonna, näiteks õhu, veeauru, tolmu, metalliosakeste jms mõjul see järk -järgult oksüdeerub ja halveneb, mille tulemuseks on kumm, asfalteen ja happelised ained, mis vähendab jõudlust, kuni seda ei saa kasutada. Kui seda kasutatakse pidevalt, söövitab see osi, blokeerib õlisüsteemi ja toob hõõrdepinnale uuesti suure hulga abrasiivseid osakesi, põhjustades soonte uurimise vigastusi. Seega on vaja teha õlivahetustsükkel.